W królestwie Jej Wysokości – urządzamy pokój dziewczynki w wieku 2-6 lat – meble cz.2

meble do pokoju dziewczynki
meble do pokoju dziewczynki

Musicie urządzić pokój dziewczynki, a kompletnie nie macie pomysłów? Dobrze trafiliście! Zastanówmy się razem, co się sprawdza w pokojach małych dziewczynek.

W części pierwszej cyklu przeczytacie, jak trafnie dobrać kolory i udekorować ściany. W części drugiej – stylowo umeblujemy pokój. A w trzeciej – poszalejemy z dodatkami. Konkretnie, na temat, na czasie. Gotowi?

Meble niezbędne do pokoju dziewczynki w wieku 2-6 lat

Jakie meble sprawdzą się w pokoju młodej damy? Najpraktyczniejsze będą białe meble lub meble w kolorze jasnego drewna To ponadczasowe kolory. Żadnych bajkowych naklejek – dziecko z nich wyrośnie.

Dzieci, wiadomo, mistrzami sprzątania nie są. Meble zamknięte, takie, w których można schować kolorowe zabawki, wprowadzą do wnętrza porządek i ład, uspokoją je.

Dobrym wyborem są meble modułowe. Możesz je uzupełniać o kolejne egzemplarze wraz z pojawiającymi się potrzebami dziecka, np. rozbudować zestaw o biurko lub komodę. I wcale nie muszą być to meble z jednego kompletu i w jednym kolorze. Pójdę nawet o krok dalej i stwierdzę wręcz, że ciekawszy efekt uzyskasz, gdy poszczególne meble będą z różnych kolekcji.

A najciekawszy – gdy do mebli nowoczesnych dodasz meble vintage. I wcale nie muszą to być solidne antyki – na czasie są meble z okresu PRL-u lub stylizowane na retro.


Wystarczy mała szafka nocna z porcelanową gałką, komódka czy wisząca półka na książki z małymi szufladkami (dawniej służyły na przyprawy), by w pokoju zapanowała baśniowa atmosfera. Meble retro przywołują wspomnienia z dawnych, beztroskich czasów. Wprowadzają do wnętrza magię. A przecież każdy chce, by jego dziecko miało sielskie dzieciństwo…

Niebanalne meble do pokoju dziecięcego to szafki-domki lub szafki-kamieniczki oraz łóżko z nadbudowanym stelażem w kształcie domku. Popularne są również półki na książki ustawiane przodem, eksponujące okładki. Zachęcają, by zajrzeć do książki, poczytać.
Rozwiązania te są jednak coraz popularniejsze, pojawiają się w wielu aranżacjach. Zanim się na nie zdecydujemy warto odpowiedzieć sobie na pytanie: chcemy mieć pokój dziecięcy wpisujący się w trendy czy potrzebujemy oryginalniejszych rozwiązań?


Stolik z krzesełkami do zabawy

Wiek 2-6 lat to nie jest jeszcze czas, by kupować dziecku biurko. Mały stolik i dwa krzesełka przydadzą się jednak z pewnością. Czy to do rysowania, lepienia ciastoliny, czy, by wydać popołudniową herbatkę dla lal.
Zamiast wybierać znany, plastikowy model dużego meblarskiego potentata, poszperajmy w sieci. Dostępne są bowiem atrakcyjniejsze egzemplarze z rzemieślniczych pracowni stolarskich, np. stolik z uszami zająca, czy krzesełka ozdobione wyciętą gwiazdką.

Dobrym rozwiązaniem jest też ażurowy regał z półkami. Służyć może jako półka na dekoracje i do zabawy – w poszczególnych kwadratach dziecko może aranżować pokoje dla lalek, sklepy, robić wystawy swoich budowli z klocków lego, itp.


Dywan w pokoju dziewczęcym

Małe dzieci kochają zabawę na podłodze, warto ją im uprzyjemnić, rozkładając w pokoju ocieplający dywan. Do wyboru, do koloru – wedle uznania.

W pokojach dziewczęcych ładnie wyglądają okrągłe, szydełkowe dywaniki z koronkowym wykończeniem.

W roli dywanu sprawdzą się również tekstylne maty podłogowe. Te wykończone falbaną wniosą ducha retro i element kobiecości. Ciekawe egzemplarze znajdziemy w pracowniach krawieckich.


Zabawne lampy

Kto powiedział, że oświetlenie w pokoju dziecięcym musi być całkiem na serio? Lampki boczne w kształcie np. balonika, inicjału od imienia pociechy czy latawca, wprowadzą do wnętrza elementy zabawy. Zabawa – pod każdą postacią, zawsze mile widziana. To się Naszej małej królewnie na pewno spodoba!

Uff. Pokój umeblowany! Napracowaliśmy się razem solidnie. Puste dotąd cztery kąty, wraz z meblami, całą ich dziewczęcą, garderobianą zawartością i dobrodziejstwem zabawkowego inwentarza, wypełniają się powoli małym życiem. Aby pokój zaczął życiem tętnić, a Twoja królewna z chęcią się na Swe włości wprowadziła, potrzeba jeszcze kilku stylowych dodatków i przytulnych dekoracji. Zatem, przejdźmy do stylizacji pokoju małej dziewczynki. To lubię najbardziej! A Wy?

Zobacz także nasze inne rankngi i poradniki:

« || »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *