W królestwie Jej Wysokości – urządzamy pokój dziewczynki w wieku 2-6 lat – dekoracje cz.3

dekoracje do pokoju dziewczęcego
dekoracje do pokoju dziewczęcego

Pokój Małej Królewny jest już prawie gotowy: wcześniej, przypomnę, wymalowaliśmy ściany na odpowiednie kolory, wstawiliśmy praktyczne i stylowe meble. Przychodzi czas na to, co w urządzaniu najprzyjemniejsze – na dekoracje.

Atrakcyjne dodatki zdecydowanie budują atmosferę we wnętrzu, determinują charakter pokoju. Są jak wisienka na torcie – dopełniają smakowicie całość.

Poszalejmy więc sobie z nimi do woli…


Kultowe dziewczęce zabawki

Pokoje dziecięce to królestwo zabawek. Zapanujemy nad tym kolorowym rozgardiaszem, jeśli zabawki będą miały miejsce dedykowane, by je odłożyć. Kosze, skrzynki, skrzynie, sortery i organizery – pomogą zapanować nad chaosem kolorów i utrzymać w pokoju porządek.

Jest też grupa zabawek, dużych i ładnych, które warto wyeksponować i które niejako „meblują” pokój. Należą do nich makramowe huśtawki, małe, drewniane kuchenki i domki dla lalek.

Poza tym zawsze warto wyeksponować ręcznie robione lale, figurkę konika na biegunach (nonszalanckie retro), klepsydrę czy karmnik dla ptaków.

Przedmiotami z duszą można i warto się chwalić. Gdy pozostawiamy je na widoku, oddzielając od plastikowych, masowych zabawek, wskazujemy dziecku, co jest godne wyróżnienia. Kształtujemy u niego poczucie smaku.


Lustro dla małej strojnisi

Może uważacie, ze to zbyt wcześnie? Ale przecież przyszła adeptka mody musi już od najmłodszych lat ćwiczyć się w tym, jak zestawiać „outfity” i „robić makijaże”. I zapewniam, odda się temu zajęciu z wielka powagą i przyjemnością.

Lustro w pokoju z pewnością ją uszczęśliwi. By nie był to poważny mebel, można zdecydować się na owalne lustro w rzeźbionej ramie, ale wykonanej z plastiku. Wspominany już potentat meblowy ma takie w swojej ofercie :).

Wiszące siedzisko-huśtawka

To kolejny mebel o „zabawowym” charakterze. Dzieci kochają się bujać. I myślę, że nie spudłuję typując ten mebel na ukochany przedmiot w pokoju.

Bardzo dobrze wyglądają i sprawdzają się w roli siedziska-huśtawki makramowe hamaki. Musimy dopilnować tylko, by taka huśtawka była solidnie przywieszona i odpowiednio głęboka.


Dekoracje w stylu boho

Styl boho szturmem wdarł się do wnętrz. Choć podbił zwłaszcza pokoje nastolatek, to dekoracje w tej stylistyce sprawdzą się również w pokojach młodszych dziewczynek.

Tekstylne girlandy boho, makramowe kwietniki, proporczyki lub poduszki i koronkowe łapacze snów – to tylko kilka przykładów na dekoracje w stylu bohemy.

W styl boho wpisuje się także kolejny element, o którym marzą, lepiej powiedzieć; o którym śnią, królewny. Jest nim – baldachim nad łóżkiem.

Sprawi, że zwyczajne łóżko zmieni się od razu w łoże godne królowej. Kolor baldachimu warto dopasować do pozostałych tekstyliów, np. maty dywanowej i zasłon. Ładnie prezentuje się wykonany z pastelowego lnu lub cienkiego, bawełnianego płótna.

Aby nie była to smętna kotarka łapiąca kurz, ale dekoracja, która jest prawdziwą gwiazdą w pokoju, trzeba dopilnować, by materiał, z którego go uszyto, był naprawdę dobrej jakości.


Przytulne tekstylia w pokoju dziewczynki

Jak kropka nad i, ładne tekstylia wykończą całość, stworzą wnętrze przytulne. Kolorowe zasłonki w ładne wzory, poduszki w łączkę, szydełkowe narzuty czy kapy z falbanami – wyczarujesz nimi atmosferę zachęcającą do przebywania we wnętrzu i do odpoczynku. Wyczarujesz nimi dom.

.

Modne dekoracje do pokoju dziewczęcego

Jest kilka motywów dekoracyjnych, które powtarzają się w wielu stylizacjach dziewczęcych pokoi. Należą do nich: tiulowe pompony, motyw flaminga pojawiający się np. na plakatach lub poduszkach (ach ten zawsze mile widziany róż), zajączek, jednorożec, muffinki.

Wystarczy puśćcie wodze fantazji, by odkryć jakiś nowy, ciekawy element dekoracyjny.

Urządzanie pokoju dziecięcego zobowiązuje do nieskrępowanej kreatywności i uruchamia myślenie przełamujące schematy. Zatem dajcie się jej ponieść, a wtedy z pewnością stworzycie pokój, w którym Wasza pociecha przebywać będzie z przyjemnością. Wypełni go śmiechem, zabawą, wypełni go po prostu sobą.

Uff. Dzieło skończone. Pozostaje zaprosić młodą damę do środka. I trzymać kciuki, by jej się spodobało.

Wszystkim Królewnom życzymy, by miały piękne pokoje. Każda dziewczynka zasługuje bowiem, by mieć zaczarowaną przestrzeń dzieciństwa. Będzie do niej z sentymentem wracać w późniejszych wspomnieniach…

Zobacz także nasze inne rankngi i poradniki:

« || »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *