Komoda dziecięca z przewijakiem

Łóżeczko dziecięce i drewniana komoda z przestronnymi szufladami to meble-klaski. Są niezastąpione gdy urządzamy pokój niemowlęcy. Łóżeczko zamienimy z czasem na wygodne, małe łóżko, ale komoda pozostanie z nami dłużej.

Jaką komodę wybrać do pokoju dziecięcego, by przydała się i później, w pokoju starszego maluszka? Zastanówmy się chwilę.

Jak wygląda komoda dziecięca?

Komody to niezwykle praktyczne meble wykonane w drewna lub płyty wiórowej. Standardowo komody wyposażone są w łatwo wysuwające się szuflady. Dzięki temu od razu widzimy całą zawartość mebla i poszukiwania konkretnego przedmiotu są łatwiejsze.

Ale mamy też modele z otwartymi półeczkami lub otwieranymi szafkami.

Komoda do pokoju dziecięcego dodatkowo wyposażona jest w demontowany przewijak.

Wymiary komody dla dziecka

Komoda jest meblem bardzo popularnym, możemy wybierać wśród wielu modeli, a więc i wymiarów (od 60 cm po 150 cm szerokości). Najlepiej zawczasu wymierzyć przestrzeń, którą chcemy zagospodarować i poszukać modelu najlepiej do niej dopasowanego.

Jeśli chcemy, by komoda była wyposażona w przewijak, warto zwrócić uwagę, by jej wysokość pasowała do wzrostu głównej użytkowniczki – przewijającej niemowlaka mamy. Zazwyczaj odpowiednia będzie wysokość około 85-90 cm.


Nie zapomnij umieścić pliku pinit.js raz na każdej stronie, dokładnie przed zamykającym tagiem .

Komoda dziecięca z przewijakiem

Jeśli zależy nam na komfortowym i higienicznym miejscu do przewijania maluszka warto kupić komodę z przewijakiem.

Jest to specjalna platforma, najczęściej o wymiarach 50×70 cm, wyposażona w niewysokie brzegi z trzech stron, mocowana na blacie komody. Nadstawka jest zazwyczaj nieco dłuższa od samego blatu (po to, by nogi dziecka miały podparcie) i ma zaokrąglone brzegi, by dziecko nie uderzyło się o nie.

Komfort maluszkowi zapewnia dedykowany do produktu miękki materacyk.

A my wszystko mamy w jednym miejscu, dobrze zorganizowane, dzięki czemu oszczędzamy czas, a przewijaniu służy dedykowany mu, higieniczny kącik.

Przewijak można łatwo zdemontować, więc gdy dziecko wyrasta z pieluszek, zostaje nam funkcjonalny mebel bez śladów zniszczeń na blacie.

Nadstawka na komodę

Do posiadanego już mebla możemy również dokupić oddzielnie nakładkę – przewijak i za pomocą dołączonego zestawu mocującego przytwierdzić go do mebla.

Trzeba zadbać, aby nakładka pasowała wymiarami do naszego mebla, system montażu był solidny, a sama nakładka stabilna.

Zalety komody z przewijakiem – opinie użytkowników

Komoda z przewijakiem zyskała uznanie za funkcjonalność.

Przestronne szuflady pomieszczą dziecięce ubranka, zapas pieluch i kosmetyki do pielęgnacji malucha.
W jednym miejscu, w zasięgu ręki gromadzimy więc przedmioty, które są potrzebne do przewijania niemowlaka.

Platforma do przewijania jest najczęściej większa od przewijaków nakładanych na łóżeczko, dziecku jest wygodniej i przewijak posłuży mu dłużej.

Największą zaleta jest jednak umiejscownienie przewijaka na odpowiedniej wysokości. Dzięki temu nie trzeba pochylać się nad łóżkiem czy podnosić dziecka z podłogi po przewinięciu na macie. Kręgosłupy mam są za to naprawdę wdzięczne.

Gdy maluszek wyrasta z okresu pieluszkowego, przewijak demontujemy i zostaje nam mebel, z którego możemy korzystać dalej.

Wady komody z przewijakiem – opinie użytkowników

Komodę z przewijakiem kupuje się podczas kompletowania wyprawki dla dziecka. Wydatków jest wtedy sporo i wygospodarowanie budżetu na nie tani, dwufunkcyjny mebel nie jest proste.

Nie warto kupować komody, gdy mamy mało miejsca. Lepiej poprzestać wtedy na przewijaku montowanym do ramy łóżeczka niemowlęcego.

Materac dobrany do wymiarów przewijaka rzadko wchodzi w skład zestawu, trzeba go dokupić oddzielnie.


Nie zapomnij umieścić pliku pinit.js raz na każdej stronie, dokładnie przed zamykającym tagiem .

Jak bezpiecznie używać komody z przewijakiem?

Komodę z przewijakiem warto przymocować do ściany za pomocą odpowiednich wkrętów dołączonych do mebla.

Dzięki temu wzrośnie bezpieczeństwo przewijanego maluszka. Bo o ile noworodek grzecznie leży podczas przewijania, to już starsze niemowlaki lubią się podczas tej czynności kręcić lub wspinać.

Podczas montażu platformy uważamy, by nie przyciąć sobie palców.

Producenci komód z przewijakiem

Modele wyposażone w przewijak znajdziemy w ofercie: ATB Meble, IKEA, Klupś, Vox, Black Red White, Agata Meble.

Ceny komód z przewijakiem

Ceny oscylują wokół 400 -1000 zł. Zależą od wielkości, designu oraz materiału, z którego wykonano mebel.

Komoda z szufladami i przewijakiem to praktyczny, funkcjonalny ale i… słodki mebel. Jest pięknym elementem w wystroju pokoju niemowlaka, a i później będzie ułatwiać Ci organizację i po prostu cieszyć Twoje oko.

Zobacz także nasze inne rankngi i poradniki:

« || »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *